WEB YAZILIM İLE NASIL BİR KÂR ELDE EDERİM?

Kadir KARAGÖZ
Web Yazılım ile Nasıl Bir Kâr Elde Ederim?

Web Yazılım ile Nasıl Bir Kâr Elde Ederim?

Artık gönül rahatlığıyla ‘eskiden’ diyebildiğimiz masaüstü yazılımlar ile yönetilen muhasebeler, toplantılar, personeller, cihaz ve araçlar gibi aklınıza gelebilecek her türlü veri takip ve yönetim işleri bir süredir gittikçe yayılarak ve gelişerek web yazılım alt yapısı ile değiştirilmektedir. Bu değişim sayesinde “ister internet ortamına açık olarak, isterseniz kapalı devre” verilerinizi web yazılımlar ile en az hata, en yüksek performans ve en düşük maliyetler ile yenileyip şirketinizde ya da sorumlu olduğunuz kurumunuzda ilerleyişi hızlandırabilirsiniz.

 

Nasıl nakit artıları olacak;

Kullanmakta olduğunuz veya henüz yeni yaptırmayı planladığınız bir masaüstü yazılım, kullanılacak her cihazda çalışabilmesi için ihtiyaç duyulacak (Veritabanı gibi) ek yazılımlara ayrı ayrı yıllık lisans ücreti ödemeniz gerekecektir. Ayrıca çalışacak her bilgisayar ve cihazda sorunsuz çalışabilmesi için, o cihazların işletim sistemlerinin stabil çalışması gerekecektir, bu da Server makine haricindeki kullanılan bir cihazda yazılım hatası olması durumunda programın kullanılamaması anlamına gelir. Tabi bu sorunların oluşmaması için size bilgi işlem alanında ek maliyetler çıkması demektir.

Ayrıca herhangi bir modül veya özellik ekleme talebiniz durumunda yüksek fiyatlar ve yazılımın geçici bir süre kullanılamaması ile karşı karşıya gelmeniz anlamına gelecektir.

Ancak bir “Web Yazılım” ile geliştirilecek projeniz, hem yazılım maliyeti açısından daha uygun, çalışma performansı açısından daha hızlı ve sorunsuz, lisans ücretleri açısında çok daha karlı ve avantajlı, modül eklemeleri açısından daha masrafsız ve sorunsuz, hem de yönetim takibi açısından çok çok daha kullanışlı olacaktır.

Web yazılımın kurulu olduğu sunucu bilgisayar sorunsuz çalıştığı müddetçe, ona uzaktan erişim sağlayan tüm makine, bilgisayar ve cihazlar hatasız olarak kullanabilecek ve “bağlantı kurulamıyor, program hata verdi” gibi sözleri bir daha duymayacaksınız. Ayrıca hiçbir lisans veya kurulum gerektirmeden, istediğiniz zaman istediğiniz kadar cihaz ve bilgisayarı sorunsuz bir şekilde yazılıma dâhil edip, çıkarabilirsiniz.

En büyük avantajlarından birisi ise şirketiniz içerisinde isteğe bağlı olarak internet ortamına açılması durumunda sunucu bilgisayar mecburiyetini ortadan kaldırmasıdır.

Şöyle ki; Eğer yazılımın internet üzerinden çalışıp yönetilebilmesine lüzum görürseniz ki bu işinizi çok daha hızlandıracaktır. (Örneğin; İhtiyaç olması durumunda işlem yapacak bir personelinizin her nerede olursa olsun yetkisi dâhilinde yazılıma akıllı telefonu ile giriş yaparak veri giriş işlemi yapabilmesini sağlayacaktır.) Bunu yapabilmesi için internete açık bir sunucunuz olması şart değildir, bir Hosting firması ile anlaşarak yıllık çok düşük maliyetler ile yazılımınızı Web Server içerisine kurdurabilir, gönül rahatlığı ile işinize bakabilirsiniz. Bu sayede Bilgi İşlem maliyetlerinden tamamıyla kurtulabilirsiniz.

 

Uzun lafın kısası;

İnternete açık veya kapalı olması hiç fark etmez, bilgi işlem maliyetlerini en aza indirmek, lisans ücretlerinden kurtulmak, ihtiyaçlarınıza göre geliştirilebilir bir iş yönetimi yazılımına sahip olmak ve en önemlisi artık hatasız bir yazılım kullanmak için masaüstü yazılımlardan kurtulmalı ve “Web Yazılım” ile tanışmalısınız.

Bu tanışma orta seviye bir şirket için yıllık ortalama 50.000tl gibi bir maliyetten kar demek olacaktır. Tabi işi ehline yaptırmak kaydı ile.

Karar sizin...

 

YORUMLAR

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir.